Vyriausybėje – SGD tiekėjo klausimas

Vyriausybė ketvirtadienį svarstys, ar patvirtinti būsimą suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekėją Klaipėdoje statomam SGD terminalui.

Finansų ministras Rimantas Šadžius ministrų kabineto posėdžio pradžioje paprašė slaptą klausimą dėl SGD tiekėjo įtraukti į pasitarimo darbotvarkę.

Šią savaitę premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad jau yra supažindintas su visais pasiūlymais bei nuspręsta, kuris jų yra tinkamiausias.

Tuo tarpu valstybės valdomos dujų prekybos įmonės „Litgas“, kuri tieks terminalui bent minimalų kiekį dujų, vadovas Dominykas Tučkus anksčiau BNS sakė, kad kol kas geriausias pasiūlymas nėra pasirinktas. Pasak jo, Vyriausybė bus supažindinta su visais 3 pasiūlymais.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius balandžio viduryje susitiko su didžiausios pasaulyje suskystintų gamtinių dujų gamintojos ir eksportuotojos „Qatargas“ atstovais ir teigė, kad bendrovė yra rimta kandidatė tiekti dujas Lietuvai..

„Litgas“ pastaruoju metu derėjosi su trimis potencialiais SGD tiekėjais, kurie oficialiai neskelbiami - tarp jų, tikėtina, buvo ir JAV bei Norvegijos bendrovės. Skelbta, kad su pasirinktu tiekėju birželį-liepą bus pasirašyta ilgalaikė 5 metų dujų tiekimo sutartis.

„Klaipėdos naftos“ statomas SGD terminalas pradės veikti gruodžio pradžioje - numatoma, kad pirmaisiais metais Lietuva per jį atsigabens apie 1 mlrd. kubų dujų, o ateityje jo pajėgumas didės iki 4 mlrd. kubų. „Litgas“ privalės aprūpinti terminalą mažiausiai 540 mln. kubų - skaičiuojama, kad esant tokiam minimaliam pajėgumui, terminalas atsipirks.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vyriausybeje-sgd-tiekejo-klausimas-51583.html