Biotechnologijų bendrovė pelno siekius derina su socialiai atsakingo verslo principais

Vilniuje įsikūrusi UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ sėkmingai konkuruoja su kitomis pasaulio įmonėmis bei vykdydama veiklą derina socialiai atsakingo verslo principus ir pelno siekius.

Ši moderniųjų biotechnologijų bendrovė 2012 metais Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose pelnė „Socialiai atsakingos įmonės“ nominaciją, skirtą pažangiausioms konkurso dalyvėms, surinkusioms didžiausią balų skaičių visose nominacijose, kuriose teikė paraišką.

Kasmetiniuose Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose, kuriuos inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, konkurso dalyvės vertinamos pagal didžiausius įmonės veiklos nuopelnus keliose srityse. Joms įteikiamos „Metų darbovietės“, „Metų bendruomeniškiausios įmonės“, bei „Metų aplinkosaugos įmonės“ nominacijos, o labiausiai pasižymėjusios konkurso dalyvėms suteikiamas „Socialiai atsakingos įmonės“ vardas.

Dalyvaudama minėtuose apdovanojimuose „Thermo Fisher Scientific Baltics“ patvirtino, kad kompanija gali sėkmingai veikti ir plėstis, o kartu – atsakingai rūpintis savo darbuotojų gerove, aktyviai įsitraukti į socialinę-bendruomeninę veiklą bei tausoti aplinką, taupyti gamtos išteklius.

Kviečia grįžti emigrantus

2012 metų Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose minėta kompanija buvo pastebėta dėl turtingos motyvacinės sistemos darbuotojams. Bendrovės personalo vadovė Daiva Liubinskaitė-Trainauskienė pasakoja, kad įmonės darbuotojus motyvuoja ne tik geras darbo užmokestis, bet ir kitokios skatinimo priemonės.

„Kadangi įmonė didelė, specialiai jos darbuotojams įrengta valgykla, kurioje pietūs kainuoja vos
3-6 litus. Įmonė taip pat suteikia darbuotojams galimybę naudotis tarnybiniu transportu pasiekti darbo vietą. Be to, darbuotojams siūlomos kelios draudimo rūšys, teikiama finansinė parama studijoms, organizuojami seminarai, renginiai, konferencijos, teikiamos įvairios dovanos, premijos bei apdovanojimai“, – vardino pašnekovė.

Kompanijos personalo vadovė taip pat atskleidžia, kad dėl gerų darbo sąlygų bei atsakingo požiūrio į darbuotojus įmonė į Lietuvą grąžina ir įdarbina į užsienį emigravusius mokslininkus.
2011-2012 m. bendrovė įdarbino 11 iš užsienio parvykusių specialistų. Dalis jų buvo ką tik baigę mokslus užsienio universitetuose, kita dalis – pagal specialybę dirbo užsienio mokslo centruose.

Lietuvai augina mokslininkus

Nors bendrovė eksportuoja daugiau kaip 99 proc. gaminamos produkcijos, vienas iš svarbiausių jos tikslų – artimas ir konstruktyvus ryšys su vietos bendruomenėmis, šalies akademine bendruomene, moksleiviais, todėl įmonė įgyvendina daug iniciatyvų, padedančių sau ir Lietuvai užsiauginti naują mokslininkų kartą.

Viena sėkmingiausių iniciatyvų įmonės komunikacijos vadovas Egidijus Jaseliūnas įvardina „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir Vilniaus universiteto įgyvendinamą projektą
„Mobili bioklasė“, pradėtą 2011 m. pabaigoje.

Šio projekto metu keli įmonės darbuotojai bei Vilniaus universiteto studentai važinėja po Lietuvos mokyklas bei moksleiviams rengia biochemijos pamokas. Projekto metu naudojamas autobusiukas – pirmoji mobili laboratorija šalyje, supažindinanti moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. Mobili laboratorija suteikia moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais ir chemijos ar biologijos pamokose girdėtus dalykus ištirti patiems.

Pašnekovas džiaugiasi projekto pasiekimais – per dvejus metus projekto komanda aplankė 65 miestus bei maždaug 300 Lietuvos mokyklų, turinčių vyresniąsias moksleivių klases. Iniciatyvos pasisekimą rodo ir tai, kad dar yra daug mokyklų, kurios „mobiliosios bioklasės“ savo mokykloje vis dar tikisi sulaukti.

Kita įmonės daugiametė tradicija – moksleivių ekskursijos į pačią bendrovę. Chemijos ir biologijos mokytojų iniciatyva įmonę kasmet aplanko apie 400-500 moksleivių. Bendrovės darbuotojai svečiams pasakoja apie kompanijos veiklą, aprodo laboratorijas, kuriose kuriamos aukštosios technologijos, įkvepia jaunus žmones siekti karjeros mokslų srityje.

Nuo 2012 metų įmonė inicijuoja ir „Mokslo dienas“ – dvi dienas trunkantį renginį, kurio metu vyksta mokslinės konferencijos, paskaitos, parodos. Šis renginys sulaukia didelio visuomenės dėmesio. „Mokslo dienose“ lankosi įmonės klientai, partneriai, mokslininkai bei studentai – įmonės potencialas ir ateities darbuotojai. Iš maždaug 900 renginio lankytojų 500 yra studentai.

Įgyvendindamas tokią gausybę iniciatyvų kompanijos personalas džiaugiasi, kad užaugina įmonei darbuotojus. Vis dėlto, visų specialistų įmonė neįdarbina. Sau įmonė paruošia maždaug trečdalį darbuotojų, o kita ambicingų jaunų žmonių dalis save realizuoja kitose srityse Lietuvoje arba išvažiuoja studijuoti ar dirbti mokslinį darbą į užsienį.

Gelbsti paukščius ir tvarko aplinką

Dirbdama pasaulinėse rinkose „Thermo Fisher Scientific Baltics“ jaučiasi atsakinga už šalies gamtos išsaugojimą ir puoselėjimą. Už pagarbą aplinkai, darbo aplinkos puoselėjimą ir išteklių taupymo iniciatyvas įmonė aplinkosaugos srityje apdovanojama jau ne pirmą kartą.

Kompanijos veikloje įtvirtinti išteklių taupymo ir veiklos efektyvumo principai, todėl joje taupiai ir racionaliai naudojami gamtiniai ištekliai – popierius, vanduo, elektros bei šilumos energija. Pagrindinė aktyviai aplinkosauginių sprendimų priėmime dalyvaujanti suinteresuota grupė – kompanijos darbuotojai. Jie teikia siūlymus, ieško informacijos bei būdų, kaip kasdienėje įmonės veikloje minėtus išteklius taupyti, pakartotinai panaudoti ar tinkamai paruošti perdirbti.

Įdomi bendrovės iniciatyva rūpinantis paukščių apsauga. 2012 metais dalį įmonės padalinių perkėlus į naują pastatą buvo pastebėta, kad retkarčiais į naujo pastato stiklines sienas atsitrenkę jauni paukščiai žūna. Iniciatyva spręsti šią problemą kilo iš darbuotojų – pasitarus su ornitologais ant didelių stiklinių langų jie priklijavo paukščių siluetus, taip siekdami išvengti paukščių žūčių.

Įmonės darbuotojai gamtos apsauga rūpinasi ne tik darbo metu, bet ir laisvu laiku – už įmonės ribų. Bendrovės personalas kasmet prisijungia prie gamtosauginių akcijų Vilniaus mieste. Nuo 2008 metų kasmet švenčiama „Mūsų diena“ skiriama miesto aplinkos puoselėjimui – per pastaruosius metus įmonės darbuotojai tvarkė Markučių parką bei Kairėnų botanikos sodą. Įmonės personalas prisijungė ir prie švaros akcijos „Darom“ – 2013 metais tvarkė Lentvario parką.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – kasmetinė valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam individui bei skatinti šalies įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje.

Konkursą kartu organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio bei Aplinkos ministerijos, socialiniai partneriai. Šių metų konkurso dalyvės bus apdovanotos birželio 5 dieną.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/biotechnologiju-bendrove-pelno-siekius-derina-su-socialiai-atsakingo-verslo-principais-51787.html