Pašarų gamintojams reikia ieškotis naujų rinkų

Lietuvai kovojant su afrikiniu kiaulių maru, šalies pašarų gamintojams gali tekti ieškoti naujų rinkų savo produkcijai, - teigia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro vadovas Zenonas Dabkevičius. Vis dėlto panikuoti dėl susidariusios padėties esą būtų per anksti:

„Grūdai yra toks produktas, kurį galima truputį ilgiau palaikyti, ir jau ieškoti rinkų. Gal tokio didelio smūgio kainoms nebus, nes grūdų rinkos yra pasaulinės, o Lietuvos rinkoje, sumažėjus paklausai, kainos irgi gali kristi. Į Rusiją sunku bus eksportuoti mūsų pašarus ir mūsų produkciją, todėl turi būti ieškomas ir kitos rinkos, nelengva ir į Vakarų Europą eksportuoti. Trečiosios šalys galėtų būti Azijos rinkos, Afrikos ar net Pietų Amerikos“,- kalbėjo Z. Dabkevičius.

„Gal tokios panikos dar nereikia daryti. Visų pirma, vienoje fermoje atsitiko šita nelaimė. Gal tų nelaimių bus išvengiama kitur ir vis tiek šitas sektorius liks, palaipsniui atsigaus. Tokios panikos pašarų rinkoje nereikėtų skelbti, bet stebėti situaciją reikia“, - sakė jis.

Pasak Zenono Dabkevičiaus, didesnių nuostolių gali patirti ne grūdų augintojai, o tie, kurie iš jų gamina pašarus, nes jiems realizuoti savo produkciją gali būti sudėtingiau. Grūdus eksportuoti į Vakarų Europą, Zenono Dabkevičiaus teigimu, gali būti sudėtinga, nes tame regione grūdų derlius būna didelis.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/pasaru-gamintojams-reikia-ieskotis-nauju-rinku-52488.html