Rusijos sankcijos „Rokiškio sūrio“ veiklos tęstinimui grėsmės nekelia

Vienai didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“ veiklos tęstinimui Rusijos įvestas žemės ūkio ir maisto produktų importo embargas grėsmės nekelia, tačiau turės neigiamai įtakos finansiniams rezultatams.

„Į Rusiją pardavinėjame tiek produkcijos, kad ją praradus neiškiltų grėsmė įmonės veiklos tęstinumui. Praradus Rusijos rinką bankroto grėsmės nėra, bet finansiniam rezultatams tai neatsilieps teigiamai“, - BNS sakė „Rokiškio sūrio“ direktorius Dalius Trumpa.

Pasak jo, dabar svarbiausia, kad valstybė paremtų pieno supirkimą, iš kurio buvo gaminami Rusijos rinkai skirti produktai. Tokio pieno, D.Trumpos duomenimis, per vieną dieną yra superkama apie 1,4 tūkst. tonų.

„Vis dar jaučiamas pasaulinis pienos produktų rinkos nuosmukis. Papildomai atsiradusių produktų niekam pasaulyje nereikia. Juos pakeisti yra pakankamai sudėtinga, nes sankcijos palietė didelę dalį šalių, todėl šį pieną galima perdirbti tik į ilgai saugomus pieno produktus - sūrį, sviestą ar lieso pieno miltus, bet įmonės turi turėti garantijas, kad jos galės tą produkciją parduoti“, - teigė D.Trumpa.

Anot jo, „Rokiškio sūris“ į Rusiją eksportavo apie 10 proc. savo produkcijos, įmonė, matydama nestabilią Rusijos rinkos situaciją, palaipsniui mažino šiai šaliai tenkančią produkcijos dalį. 2013 metais į Rusiją išvežamos produkcijos kiekis siekė apie 20 procentų.

„Mes jautėme nestabilią situaciją, neinvestavome aktyviai į pardavimų skatinimą Rusijoje, kadangi esant tokiai situacijai nebuvo tikrumo dėl ateities ir investuoti būtų buvę neatsakinga. Aktyviai neinvestuojant krenta tavo pardavimai, o kadangi pieno mes supirkome netgi daugiau negu pernai, tai produkciją pardavinėjame į kitas rinkas“, - sakė D.Trumpa.

Rusija praėjusią savaitę 1 metams apribojo mėsos, vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/rusijos-sankcijos-rokiskio-surio-veiklos-testinimui-gresmes-nekelia-52587.html