Neišnaudotos Lietuvos verslo eksporto galimybės

Bendrovių grupės „BOD GROUP" vadovas Vidmantas Janulevičius „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ teigė manantis, kad sunkumai, su kuriais pastaruoju metu susiduria Lietuvos verslas – ilgesnio laikotarpio problematika. Tai esą rodo visas geopolitinis kontekstas. Tos problemos vargu, ar išspręs artimiausiu metu:

 

„Lietuvos eksporto pokytis, palyginti su praėjusiais metais, yra minusinis. Tai lėmė maisto pramonė ir transporto sektoriaus patiriami sunkumai. Tiesa, maisto pramonė aktyviai ima reikštis kitose buvusiose Nepriklausomų valstybių sandraugos šalyse. Tai ir Kirgizija, Armėnija, Azerbaidžanas. Taip pat Baltarusija, kuri puikiai išnaudoja susidariusią galimybę – eksportuoja savo pieno produktus, pagamintus iš lietuviškos žaliavos. Lietuva turėtų ieškoti savo eksportui tolimesnių rinkų, o ne vien tik dirbti artimiausiose kaimyninėse šalyse“.

 

Anot pašnekovo, galbūt sektina „BOD GROUP" grupės patirtis, bendradarbiaujant su Malaizija:

 

„Reikėtų daugiau domėtis Azijos rinka, kur dabar kuriasi bemuitė erdvė tarp Malaizijos, Tailando ir Indonezijos. Čia gyvena apie pusė milijardo žmonių. Kasmet bendrojo vidaus produkto augimas svyruoja tarp 5 ir 12 procentų. Tas diversifikavimas yra, jis vyksta, tik reikėtų didesnio valdžios dėmesio. Turėtų aktyviau reikštis ekonominė diplomatija. Kiek žinau, kitais metais lyg ir ketinama įkuri Lietuvos ambasadą Indonezijoje ar Malaizijoje. Tos šalys yra labai imlios tarpvalstybiniams santykiams. Jei nėra užmegztų tokių santykių, nėra Lietuvos ambasados, veikti tose šalyse verslui labai sudėtinga. Taip pat pagelbsti ir verslo skatinimo programos. Reikia tikėtis, kad Ūkio ministerija, kartu su Lietuvos verslo paramos agentūra, jas tęs. Didžiosios ES šalis jau seniai veikia Azijoje, tuo metu mes šiose rinkose esame atstovaujami silpnai. O dar yra ir Afrikos rinka, kur reikia bet kokių prekių“ - sakė V. Janulevičius.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/neisnaudotos-lietuvos-verslo-eksporto-galimybes-53690.html