Dauguma Lietuvių gyventojų pritaria balsavimui internetu

 Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų pasisako už tai, jog balsavimas internetu būtų įteisinamas kaip papildoma galimybė dalyvauti rinkimuose; 30 proc. gyventojų nepritaria, kiti neturi nuomonės, tai rodo Teisingumo ministerijos užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa. Teisingumo ministras Juozas Bernatonis „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad kritikų nuogąstavimai dėl asmens duomenų saugumo yra perdėti:

„Tai kaip visų informacinių paslaugų saugumą galima užtikrinti, taip ir balsavimo. Manau, kad tas internetinis balsavimas šiuo metu ypač sureikšminamas, bet žiūrėkite, naudojamės internetu bankų paslaugomis, sprendžiame piniginius reikalus, ir ten saugumas užtikrinamas pakankamai. Manau, kad čia daugiau politinio apsisprendimo klausimas. Gal kažkas mano, kad tokia papildoma forma nenaudinga, nes tai būtų tik papildoma balsavimo forma, kuri padėtų padidinti žmonių aktyvumą rinkimuose“,- sakė J. Bernatonis.

„Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa rodo, kad balsavimą internetu labiausiai remia Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų ir Darbo partijos elektoratas, mažiausiai - konservatorių, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rėmėjai. Ministras teigė, jog patobulintas pataisas, kuriomis būtų įteisintas elektroninis balsavimas, Vyriausybė Seimui turėtų pateikti šią vasarą.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/dauguma-lietuviu-gyventoju-pritaria-balsavimui-internetu-55357.html