UNESCO saugomos bizantiškos bažnytėlės

Troodo kalnai yra didžiausias Kipro kalnų masyvas, išsidėstęs centrinėje šalies dalyje. Jie nėra labai aukšti, bet labai vaizdingi. Aukščiausias kalnas (1950 m) Olimpas. Jo papėdėje vingiuoja slidininkų trasos. Pavasarį čia dar baltuoja sniegas. Pigūs skrydžiai internetu: https://avia.lt/pigus-skrydziai/

Keliaudami tolyn rasime daug žavių senovinių kaimelių. Juose žmonės įsitaisė dar tada, kai slėpėsi nuo karo ir priešų. Siauros akmenimis grįstos gatvelės kyla ir leidžiasi žemyn. Aplink jas pūpso tipiškos architektūros nameliai, pasipuošę gėlėmis ir vaismedžiais. Šlaituose augavynuogės ir kiti vaismedžiai.

Senas gyvenamas vietas men air kalnuose pabirusios UNESCO saugomos devynios bizantinės bažnytėlės bei vienuolynas. Vaizdingame Solea slėnyje Galatos kaimelyje lankytojams duris atveria bizantiškos Panagia Podithou ir Archangelo Mykolo cerkvės, garsėjančios freskomis, o Kakopetrijoje ši bažnytinio meno tapyba siekia XI a. Asinu kaimelyje yra cerkvė, skirta Mergelės Marijos atminimui. Jos freskoje pavaizduota Dievo motina, maitinanti savo kūdikėlį Jėzų. Šis vaizdinys siekia XII a. ir labai retas Rytų bažnyčiose.

Savo grožiu akis ypač džiugina Kakopetrijos etnografinis kaimas, saugomas valstybės kaip istorinės architektūros paminklas. Šalia jo yra senovinis vandens malūnas. Kaimelio pavadinimas Kakopetrija reiškia “blogas akmuo”, esą kadaise šioje vietoje atskilęs akmens luitas užmušė jaunavedžių porą. Slėnyje prie miško turistai gali įsitaisyti kempinge ir keliauti iš čia toliau po kalnus bei kitas vietas dviračiais ar net pėsčiomis.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/unesco-saugomos-bizantiskos-baznyteles-55413.html