Gražiausi, istorijos, kultūros, meno kupini Europos miestai

Vos keletos dienų atostogos istorijos, kultūros ir gyvybės pilname Europos mieste yra puikus kasdienybės paįvairinimas ir įkvėpimas naujiems darbams.

Pirkite lėktuvo bilietą ir kraukite lagaminą bei nepamirškite rezervuoti viešbučio, kurį galima užsisakyti čia: https://booking.avia.lt/

Barselona, Ispanija

Barselona yra svarbus Ispanijos uostas, Katalonijos regiono sostinė ir provincijos centras, kuris garsėja pulsuojančiu, jaunatvišku gyvenimo ritmu ir nerimstančiu naktiniu gyvenimu. Barseloną taip pat galima pavadinti unikalų stilių išvysčiusio architekto Antoni Gaudi miestu, tad būtina pamatyti jo suprojektuotą ir dar tebestatomą „Sagrada familia“ bažnyčią bei modernistinį „Park Güell“ pastatų ir želdinių kompleksą.
Sporto gerbėjams privalu aplankyti futbolo klubo „Barcelona“ stadioną ir muziejų.

Išalkus skrandį galima pradžiuginti puikiomis jūros gėrybėmis bei, žinoma, autentiška ispaniška paelja.

Praha, Čekija

Praha - Čekijos sostinė ir didžiausias miestas, kuris žavi vienu unikaliausių ir gražiausių Europos senamiesčių, kuriame puikiai dera griežtesnės gotikos ir prabangaus baroko pastatai. Vaikštinėjant Prahos senamiestyje būtina išvysti Šv. Vito katedrą ir karališkuosius rūmus, Belvederio rūmus, Prahos pilį, Karlo universitetą.

Viduramžiais Prahos senamiestyje buvo įsikūrusios dvi didelės žydų aškenazių ir sefardų bendruomenės, tačiau iki šių dienų išliko tik kelios sinagogos, kurias taip pat vertėtų aplankyti.

Išalkus paragaukite bulvių arba miltų virtinių su mėsos padažu, mėsos troškinių, dešrelių, o troškulį malšinkite visame pasaulyje garsėjančiu alumi.

Budapeštas, Vengrija

Vengrijos sostinė Budapeštas yra vienintelis abipus Dunojaus išsidėstęs miestas, kuris susikūrė susijungus trims šalia esantiems miestams - Budai, Obudai ir Peštui. Budapeštas žavi didingu senamiesčiu, įspūdingais Karaliaus rūmais, Parlamento rūmais, iš akmens raižyta Mayaso bažnyčia.

Pavargus nuo vaikščiojimo galima atsipalaiduoti Gelerto viešbutyje esančiose mineralinių vandenų gydyklose ir baseine po stikliniu stogu. Pastatų kompleksas garsėja ne tik sveikatinimo procedūromis, bet ir nuostabia architektūra bei puošyba - viešbutyje bei gydyklose gausu mozaikų, vitražų, statulų, balkonų, bokštų ir bokštelių.

Vengrijos virtuvė patiks mėgstantiems aštrų, gausiai prieskoniais gardintą, sotų maistą - vertėtų paragauti troškinių, guliašo, tirštų, mėsiškų sriubų ir žuvienių. Budapešte taip pat visur rasite tikro vengriško vyno - tokajaus.

Florencija, Italija

Italijos centre įsikūrusi Florencija buvo vienas pagrindinių renesanso kultūros centrų, kuriame gyveno ir kūrė Leonardas da Vinčis, Džotas, Mikelandželas, Dantė, Rafaelis, Džovanis Bokačas, o meno bei kultūros plėtrą skatino ir finansavo ypatingai turtinga, įtakinga, mitais apipinta Medičių giminė.

Florencija yra vienas gražiausių Italijos miestų, kuriame yra gausybė bažnyčių, rūmų, muziejų, tad kiekvienas turistas patirs didžiulį malonumą tiesiog vaikštinėdamas nesibaigiančiu senamiesčio gatvelių labirintu.

Mėgstantys ragauti svečių šalių patiekalus taip pat įsimylės Italiją bei nuostabias picas, makaronų patiekalus, sūrius, kumpius ir puikų vyną.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/graziausi-istorijos-kulturos-meno-kupini-europos-miestai-55654.html