Ieškant darbo teks susidurti su vienu dažniausių reikalavimų

Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi, byloja liaudies išmintis. Tai pasakytina ir apie užsienio kalbų mokėjimą – gebėjimas bendrauti kita kalba praverčia ne tik asmeniškai, keliaujant, susipažįstant su naujais žmonėmis, bet gali būti ir puikus raktas, ieškant darbo. Darbuotojų ieškantys darbdaviai prie kitų reikalavimų neretai nurodo, kad kandidatas turi mokėti užsienio kalbą.

Darbdaviams labiausiai reikia anglų ir rusų kalbos žinių

Darbo portalo CVbankas.lt skelbimų statistikos duomenys rodo, jog darbdaviai dažniausiai pageidauja, kad būsimas darbuotojas mokėtų anglų arba rusų kalbą – atitinkamai 37% ir 22% 2016 m. portale paskelbtų darbo skelbimų. Ši statistika per metus nedaug pakito – užpernai anglų kalba kaip reikalavimas buvo nurodytas 36% skelbimų, rusų – 21%.

Skelbimai, kuriuose pageidaujama mokėti kitų kalbų, sudarė mažesnę dalį – vokiečių kalbos mokėjimas nurodytas 3% skelbimų, lenkų – 2%, prancūzų – 1 proc., o kitų kalbų (ispanų, norvegų, latvių, švedų ir kt.) reikalavimai skelbimuose buvo tik pavieniai atvejai – buvo vos po keletą skelbimų, kuriuose būtų reikalaujama mokėti šias kalbas.

Gerai mokėti lietuvių kalbą buvo nurodyta beveik kas dešimtame (8%) skelbime.

Daugėja puikiai mokančių anglų kalbą

Pačių darbuotojų, užsiregistravusių portale CVbankas.lt, gyvenimo aprašymuose pateikta informacija atskleidžia, kad anglų kalbos mokėjimo lygis pastaraisiais metais nuosekliai didėja. Vis daugiau darbo ieškančiųjų nurodo, kad moka anglų kalbą gerai arba puikiai. 2016 metais, palyginti su ankstesniais, didesnė dalis darbo ieškančiųjų norodė mokantys anglų kalbą puikiai. O tų, kurie nurodė turintys tik kalbos pagrindus, dalis mažėja.

Rusų kalbą puikiai mokančių darbo ieškančiųjų dalis yra stabili ir kur kas didesnė nei anglų kalbos atveju. Tam įtakos gali turėti tai, jog Lietuvoje yra nemaža dalis gyventojų, kuriems rusų kalba yra gimtoji. Pernai rusų kalbos mokėjimo lygis išliko panašus kaip ir ankstesniais metais.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ieskant-darbo-teks-susidurti-su-vienu-dazniausiu-reikalavimu-57330.html