Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

 Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą. Turėti nuosavą automobilį ypač siekia jo neturinčios šeimos, auginančios mažus vaikus, be jokios abejonės, automobilio prireikia daug keliaujantiems mieste ir už jo ribų asmenims. Tačiau prieš įsigyjant transporto priemonę, susiduriama su svarstymais ir klausimais, kokį automobilį pirkti, naują iš salono ar naudotą? Automobilis yra laikomas vienu didesnių pirkinių šeimų gyvenime, o perkant tiek naują, tiek naudotą transporto priemonę, tenka plačiai atverti piniginę. Jei turimų santaupų norimam įsigyti automobiliui nepakanka, sprendimu gali tapti banko finansavimas. Internetiniame puslapyje yra pateikiama platesnė informacija apie sąlygas paraiškų teikėjams, galimus paskolų tipus ir kitus svarbius aspektus, siekiantiems pasiskolinti asmenims. Esant palankioms galimybėms skolintis, specialistai pataria pirmiausia išsirinkti transporto priemonę tam, kad būtų žinoma preliminari pinigų suma, kuriai bus teikiama paraiška. O kaip apsispręsti, kokį automobilį pirkti: naudotą ar naują, padės tolimesnėje straipsnio dalyje pateikiami specialistų patarimai.


Rinkoje pastebima tendencija, jog lietuviai dažniau perka naudotus negu naujus automobilius, o tai gali nulemti keletas priežasčių. Viena svarbiausių – kaina. Kadangi naujas automobilis išriedėjęs iš salono nuvertėja, daugelis asmenų perka, pavyzdžiui, dviejų metų senumo transporto priemones, tačiau verta paminėti, kad naudotam automobiliui dažnu atveju prireikia atlikti keletą remonto darbų ar pakeisti senas padangas naujomis, taip pat privalu įsigyti draudimą. Taigi, tiek naudoto, tiek naujo automobilio įsigijimas gali pareikalauti nemažo pinigų kiekio, o jeigu transporto priemonės pasirinkimo sprendimą lemia turima pinigų suma, neretai renkamasi šiek tiek pigesnį variantą.


Taip pat renkantis transporto priemonę specialistai pataria apskaičiuoti, kiek preliminariai išlaidų ji pareikalaus kelių metų bėgyje. Šią kainą nulemia automobilio draudimo mokesčiai, remonto, techninės priežiūros darbams skirtos išlaidos, finansavimo palūkanos. Kadangi vienų automobilių išlaikymas yra brangesnis už kitų, palyginus tokio paties modelio, markės, senesnių bei šiais metais pagamintų automobilių išlaikymo biudžetą, dažnai matomas skirtumas. Visa tai turi įtakos galutiniam pirkėjo apsisprendimui. Neretai naujesni automobiliai pasižymi ekonomiškumu, mažesniu degalų sunaudojimo kiekiu. Taip pat pastebima, jog norintys išleisti mažiau ir sutaupyti, renkasi automobilius su dujine įranga, kadangi degalų suvartojimas 100 kilometrų yra mažesnis negu keliaujant su benziną naudojančiais vidaus degimo varikliais.


Dar viena priežastis, dažnu atveju nulemianti pasirinkimą, kokį automobilį pirkti, yra transporto priemonės garantija. Perkant naują automobilį, įvairiuose salonuose yra taikoma 5 metų garantija, todėl natūraliai nusidėvėjus įvairioms mechaninėms automobilio dalims, kurias reikia keisti kas keletą tūkstančių nuvažiuotų kilometrų, galima kreiptis į oficialų gamintojo atstovą Lietuvoje ir nemokamai pakeisti ar remontuoti įvairias transporto priemonės dalis. Perkant naudotą automobilį iš fizinio asmens, garantija nėra suteikiama, todėl už visus remonto darbus reikės mokėti naujos transporto priemonės savininkui.


Jeigu planuojama įsigyti naują automobilį, kuriuo dar nebuvo važiuota ir neskubama pirkti pirmo pasitaikiusio, galima palaukti, kol automobilių salonai taikys nuolaidas. Nuolaidos dažniausiai paskelbiamos prieš naujiems automobiliams ir jų modeliams pasirodant salone, todėl pirkėjams atsiranda galimybė naujus automobilius įsigyti pigiau. Taigi tam, kad išsirinktumėte, kokią transporto priemonę įsigyti, naują ar naudotą, patariama gerai įvertinti visus paminėtus aspektus ir apgalvoti tiek finansinę, tiek praktinę pirkimo puses. Dvejojant ar nesant tikriems dėl galutinio sprendimo, visuomet galima pasikonsultuoti su specialistais, kurie suteiks naudingų patarimų, informacijos bei palengvins transporto priemonės įsigijimo procesą.

Partnerių turinys.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/koki-automobili-pirkti-nauja-ar-naudota-58379.html