Euro zonos obligacijų investuotojai pasikarščiavo

Investuotojai euro zonos obligacijų rinkoje yra kaltinami dėl Europos įsiskolinimų nevykdymo įvertinimo, po kurio susidarė situacija, kuomet finansų rinka gali priversti silpnesnes valstybes labai smarkiai sumažinti savo biudžetus.

Vienas Ekonomikos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) pareigūnas kritikavo kai kurių investuotojų elgesį, kuris privedė prie skirtingų įplaukų iš Graikijos, Airijos, Portugalijos ir Ispanijos vyriausybinių obligacijų.

„Rinkos psichologija yra labai negatyvi ir ne visuomet paremta faktais, o veikiau gyvuliškais instinktais bei protu, kuris iššaukė didesnį obligacijų pardavimą nei yra patvirtinama duomenimis“, - kalbėjo EBPO ogligacijų rinkos ir valstybės skolos valdymo skyriaus vadovas Hansas Blommesteinas.

H. Blommesteino teigimu, kyla pavojus, kad kai kurios vyriausybės gali žengti per toli priimdamos taupymo priemones ir siekdamos įtikinti investuotojus, kad puikiai tvarkosi su deficito problemomis.

„Rinkos sukuria tokias situacijas, kur valstybės gali būti priverstos per daug taupyti bei priimti griežtus fiskalinės politikos sprendimus, kurie yra nepalankūs jų ekonomikoms bei slopinantys jų augimą“, - kalbėjo jis.

H. Bloomesteinas labiausiai yra susirūpinęs dėl Graikijos, Islandijos, Portugalijos ir Ispanijos, šalys kurios įvedinėja agresyvias fiskalinio sugriežtinimo politikas. Tačiau, jo teigimu, „gyvuliški protai“ gali paveikti ir didžiąsias ekonomikas dėl didžiulių valstybės skolos lygių, kuriuos prisiėmė tokios valstybės kaip JAV ar Didžioji Britanija, siekdamos išgelbėti savo bankus bei paskatinti šalies ekonomikas.

EBPO ruošiasi išplatinti duomenis, rodančius, kaip staigiai išaugo vyriausybinių obligacijų išleidimas. Yra numatyta, kad valstybės skolinimasis kitais metais tarp EBPO narių išaugs iki 19 trln. JAV dolerių.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/euro-zonos-obligaciju-investuotojai-pasikarsciavo-782.html