Lietuvos koziriai – elektros jungtys su Šiaure ir Lenkija

Visagino atominės elektrinės kainos šiuo metu pasakyti beveik neįmanoma, tačiau projektas yra įdomus dėl numatomų elektros jungčių su Šiaurės šalių regionu ir Lenkija, interviu „Verslo žinioms“ kalbėjo Lietuvoje besilankantis, pasiūlymą statyti Visagino atominę elektrinę pateikusios japonų ir amerikiečių bendrovės „Westinghouse“ prezidentas Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai Andersas Jacksonas.

Paklaustas, ar turėtų įtakos Visagino AE verslo modeliui tai, atomines elektrines pasistatytų Rusija Kaliningrado srityje ir Baltarusija, jis atsakė, kad visiškai neturėtų.

"Jei yra Baltijos šalių jungtys su Šiaurės šalių energetikos sistema, visiškai nesvarbu, jei į sistemą jungiame dar 1.000 megavatų (MW). Elektros kainos struktūrą lems Šiaurės šalių sistemos "Nord Pool" kaina, mat ši sistema gerokai didesnė. Puiku, jei į sistemą įliejate papildomai energijos, tačiau tai iš esmės nekeičia kainų. Ir nekeičia investicijų atsiperkamumo.

Be to, aš asmeniškai netikiu Kaliningrado projektu, jei Lietuva apsispręs eiti toliau. Tokiu atveju Kaliningrado projektas "mirs". Reikia nepamiršti, kad Kaliningrado elektrinė būtų pastatyta energetinėje saloje. Visa infrastruktūra jai reikalinga iš Lietuvos arba Lenkijos.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/lietuvos-koziriai-elektros-jungtys-su-siaure-ir-lenkija-9600.html