Andrius Kubilius: padėtis Gruzijoje kelia nerimą

Gruzija šiek tiek primiršta dėl įvykių Ukrainoje. O padėtis ten kelia nerimą. Su ES asociacijos sutartį pasirašiusioje šalyje beveik nevyksta reformos, įsigali prorusiškos jėgos. Tai „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė neseniai Grzujoje lankęsis konservatorių lyderis Andrius Kubilius:


„Susidarė toks įspūdis, kad valdžia nieko daugiau nedaro, tik užsiima, kaip patys sako, teisingumo restitucija. O tai reiškia – visus Saakašvilio ( buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio - red.) bendražygius, vyriausybės narius sodina į kalėjimus. Ir nematyti, ar Gruzijoje vykdomos kokios nors reformos. Taigi, kelia nerimą, kad prarandami reformų tempai. Antras dalykas – pati valdymo struktūra, kai Bidzina Ivanišvilis (milijardierius, opozicinio judėjimo „Gruzijos svajonė“ lyderis – red.), kuris, nebūdamas valdžioje, iš esmės valdo šalį. Neseniai jis užsipuolė nevyriausybines organizacijas, tarp jų ir „Transparency International“. Tai primena kai kuriuos V. Putino pareiškimus“

 

Pasak A. Kubiliaus,kelia nerimą ir tai, kad kyla prorusiškų partijų, o tai pripažįsta daugelis, populiarumas:

 

„Skirtingos politinės partijos skirtingai vertina situaciją, bet tai, kad tokios partijos, tarp jų ir prorusiška buvusios Parlamento pirmininkės Nino Burdžanadzės partija, apklausose surenka apie 20 procentų balsų, kelia nerimą. Kitais metais vyks Gruzijos parlamento rinkimai. Akivaizdu, kad Rusija yra pasirinkusi tam tikrą taktiką ir bando, švelniai viliodama, prisitraukti Gruziją, tuo pat metu atimdama iš jos teritorijas, pasirašydama sutartis su Abchazija ir Pietų Osetija, kuriomis įteisinama šių teritorijų okupacija. Neteko girdėti dabartinės Gruzijos valdžios garsių protestų“.

 

Antra vertus, pasak pašnekovo, Rusija vėl atvėrė savo rinką Gruzijos vynui. Dabar 90 procentų Gruzijoje pagaminto vyno eksportuojama būtent į Rusiją:

 

„Taigi, gruzinų vyndariai tam tikra prasme tampa Rusijos šalininkais. Galima įžiūrėti Rusijos pastangas tokiais būdais įtakoti rinkėjų apsisprendimą. Nors buvo kartojamos deklaracijos, kad Gruzija tęsia integraciją į Europos Sąjungą, daugelis požymių rodo, kad Rusija nėra susitaikiusi su Rusijos „pabėgimu“ iš jos įtakos zonos“,- kalbėjo A. Kubilius.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/andrius-kubilius-padetis-gruzijoje-kelia-nerima-54357.html